Intra in contul tau
Logheaza-te cu facebook
Bine ati venit!

Fac strigare de intilneala la Alba Iulia, 2016.

LUBITA

Re: Fac strigare de intilneala la Alba Iulia, 2016.

Mesajde LUBITA » Lun 11 Iul, 2016 8:56 am

Buna dimineata fetele mele :x :x

Am intrat,am citit si-ti spun Anena ca ai facut foarte bine ca fiecare sa stie unde doarme;noi de exemplu nu siu exact cand vom ajunge,cred ca destul de tarziu pentru ca avem o schimbare,oricum legatura o voi lua cu cineva cand ajungem in Alba,dar sigur,sigur,va spun saptamana viitoare ca stam in dubii cu ce sa plecam cu trenul sau cu microbuz!!!

O saptamana frumoasa,linistita si usoara va doresc!

anena

Mesajde anena » Lun 11 Iul, 2016 3:56 pm

Ziua buna dragele mele.

Dupa cum , poate ati aflat de pe Facebook, ieri am foat la pensiune. Ce pot sa va spun? Ca este mirific tot peisajul pensiunea intima , ospitaliera, aer curat, proaspat. Patronul imi este bun amic, iar bucatarul a crescut sub ochii mei, fiind fiul unei familii cu care suntem prieteni de 30 de ani. asa ca, doar noi sa fim sanatosi si sa avem vreme buna.

Mincarea este buna, gatita bine, iar preturile sunt foarte bune, adica accesibile. Poate chiar mai ieftin decit in alte locuri. Au restaurant , cu menu a la carte, asa ca puteti comanda tot ce vreti si chiar ce nu este in menu. Sunt foarte deschisi in a face pe plac oaspetilor.

Am facut rezervari, dupa cum urmeaza:

Camera nr 1. Alina si Iuliana

Camera nr.2. Delia, Fernando si Miha, cu pat suplimentar

Camera nr.3. Doina si Nicu, cu rezervare de joi

Camera nr.4. Vicky si sotul

Camera nr.5. Medi si George

Camera nr.6. Lulu si sotul

Camera nr.7. Gabi si Mone

camera nr.8. Tannia si sotul

camera nr.9. Lumi cu prietenele, cu pat suplimentar, 3 persoane

Camera nr.13, apartament Gabi Duceac cu cei doi copii.

Anca va veni de joi pina vineri.

va rog mult, cei care veniti cu alte mijloace de transport decit masina, sa imi spuneti la ce ore ajungeti si unde anume, ca sa stiu de unde si la ce ora sa va iau.

Lulu, te rog sa te interesezi daca ai legaturi la tren pina la Teius, sau Vint sau Sebes.Eu va pot lua de oriunde. Ideea este sa ajungeti si voi cit mai mai devreme , sa va cazati si sa va bucurati de tot.

Deoarece distanta de la pensiune , pina la Alba Iulia este de 30 km, desi drumul este foarte bun, ma gindeam ca si vineri si simbata sa raminem acolo, pentru ca exista posibilitatea de drumetii in aer liber si este o zona minunata, iar cei care vor sa vada orasul Alba iulia, respectiv Cetatea Alba Carolina, sa o poata face duminica, dupa ce se ia micul dejun la pensiune, veniti in oras si imi va face o mare placere sa va fiu ghid. La ora 12, in fiecare week end ,are loc schimbarea garzii, cu salve de tun. la prinz putem minca un plator cavaleresc la Pub 13, fosta crama a cetatii sau putem savura o pizza la Erol,( prietenii stiu de ce!!!!) pe Bulevardul Transilvaniei.

Ramine s a stabilim ce si cum , la fata locului.

Va tzuc ardeleneste si va astept cu toata dragostea mea si cu o sticla de tzuica de pruna. Din partea casei.

Telefonul meu, pentru orice eventualitate...0745415263.
Traieste fiecare clipa din viata ta ca si cind ar fi ultima

Victoria Gabriela

Mesajde Victoria Gabriela » Mar 12 Iul, 2016 10:42 am

Buna dimineata, tuturor!

Buna dimineata draga noastra Anena, care pui atata suflet in tot ceea ce faci si imi dai de fiecare data asa o stare de bine... :x

Vestile sunt extraordinare, iar eu desi nu sunt foarte "harnica" in sporovait pe chat sau aici, ma voi bucura din plin de aceasta intalnire si de tot ceea ce ne-ai povestit tu atat de frumos.

Noi (eu cu Liviu) ne gandeam sa plecam luni, deci am mai ramane si duminica noaptea, nu cred sa fie vreo problema cu cazarea inca 1 noapte. As fi preferat sa venim si noi de joi, dar din pacate Liviu nu se poate elibera cu serviciul de atunci...asa ca vom ajunge vineri cu masina personala si vom pleca luni.

Este minunat cum te-ai gandit pentru vineri si sambata, sa profitam si sa ne bucuram de frumusetea imprejurimilor...Noi vrem sa vizitam si Alba Iulia, pentru ca nu am mai fost demult eu, iar Liviu, cred ca niciodata. Duminica este perfect, iar daca te oferi sa ne fi si ghid sunt convinsa ca nu vom avea decat de castigat.

In ceea ce priveste camerele, este OK, am vazut cat de organizata ai fost cu repartizarea lor si inca o data iti multumesc pentru tot efortul si entuziasmul tau.

Te pup cu drag, Anena si abia astept sa ne revedem... :-*

Va imbratisez virtual si pe voi, restul gustoaselor si abia astept sa o fac cu adevarat! >:D<

O zi excelenta, tuturor! :-bd

maria mihalache

Mesajde maria mihalache » Mar 12 Iul, 2016 8:36 pm

Seara buna!

Anena,draga mea ,noi duminica dupa micul dejun o sa plecam spre casa ,asa ca nu o sa va insotim la plimbarea prin Alba Julia.

Este perfect cum te.ai gandit,adica sa petrecem vineri si sambata in aer liber.

Multumim pentru tot!

Alina

Mesajde Alina » Mar 12 Iul, 2016 9:10 pm

Super !!!!! Cu siguranta o sa stau cu Iuliana in camera !!!! Eu vineri lucrez, dar cel mai probabil o sa vin cu Delia si Fernando cu masina ! Nu stim la ce ora o sa ajungem dar cu siguranta vom ajunge mai pe seara !!!!

Va imbratisez cu drag si nerabdare !

Acum ma bag la somn, pt ca timp de doua saptamani lucrez de la 4 dimineata la 18 ! :((
Alina

anena

Mesajde anena » Vin 15 Iul, 2016 12:26 pm

Ziua buna dragele mele.

Doamne , dar greu mai trece timpul cind astepti sa se intimple lucruri minunate in viata ta.

Am si vesti mai putin bune. Alti oamnei dragi, sunt nevoiti sa renunte la vacanta impreuna cu gustoasele.

Ieri m-a sunat Doina si din motive de sanatate, ei nu vor putea veni la Alba Iulia. Nicu are probleme de sanatate destul de serioase. Imi pare tare rau pentru ei, pt ca stiu ce mult isi doreau sa vina, isi cumparasera si biletele de tren , vroiau sa vina de joia.Important este ca Nicu sa se faca bine. Sanatate maxima dragii mei dragi !!.

sa speram ca s eintimpla o minune si vor veni si ei. Cine stie. Dum,nezeu este bun si milostiv.

La fel sper ca se va intimpla un miracol si cu Mari si cu Doinita Ghidu.

Mai am si vesti bune. Anul acesta vor fi cu noi si fratelel meu Victor cu frumoasa lui sotie Diana si cu fiica lor, Andrada.

Si pentru ca eu nu voi putea dormi la pensiune, noptile, ( stiti si voi care este motivul), va las peste noapte in grija lui Victor si a Dianei. Adica ei vor sta in locul meu acolo. Sa nu va faceti griji...sunteti pe miini bune...prieteni stiu de ce, ha,ha,haaa !

Avem si vreme bunuta. Adica nu este nici foarte cald si nici nu este vreme de ploaie. Sa fim sanatosi, noi ne simtim bine impreuna , in orice loc si pe orice vreme.

http://www.accuweather.com/ro/ro/alba-i ... 1688?day=6

A M R exact o sapatmaina !!
Traieste fiecare clipa din viata ta ca si cind ar fi ultima

lumi

Mesajde lumi » Sâm 16 Iul, 2016 7:20 am

Buna, dragelor!

Eu m-am dezmeticit deabia acum( dupa 1 saptamana de tabara) si am vazut toata organizarea( multumim inimoasei Anena) si astept aceasta relaxare cu multa bucurie

Va pup si sa ne revedem cu bine!

Sanatate si insanatosire grabnica lui NICU! Domnul sa fie cu voi!
Lumi

maria mihalache

Mesajde maria mihalache » Sâm 16 Iul, 2016 12:55 pm

Ziua buna!

Ooooo....ma bucur nespus de mult ca Victor,Diana si Andrada o sa fie alaturi de noi.

Pe de alta parte imi pare rau ca Doina si Nicu nu pot veni.Sanatate multa,Nicu.

Stiti ceva de Menuca,oare vine si ea?

Noi o sa venim joi seara.

Va pup si va imbratisez cu drag dragi gustosi!

lumi

Mesajde lumi » Mar 19 Iul, 2016 6:55 am

Hello!

Au mai ramas 3 zile si vom fi impreuna.

Stiti ceva de drumul pe Valea Oltului? E ok? Sunt lucrari sau intreruperi din cauza revarsarii Oltului?

Va pup!
Lumi

lumi

Mesajde lumi » Joi 21 Iul, 2016 7:34 am

hello!

AMR =1 zi si ne revedem!

Alba Iulia, venim!
Lumi

Înapoi la “Intalnirile gustoaselor”